My je v tom nenecháme

Kontakt: 

Jana Nepalová, myjevtomnenechame@gmail.com, 778 455 222 

My je v tom nenecháme, z. s., Brno

Profil organizace 

My je v tom nenecháme – společenství humanitárních dobrovolníků zaměřující se na pomoc uprchlíkům. Projekt humanitární pomoci v řeckých uprchlických táborech vznikl na podzim 2019. Za dobu naší existence jsme předali potřebným na řeckém ostrově Chios cca 10 tun materiální pomoci, mohli jsme finančně podpořit projekt na nákup jídla pro uprchlíky bez prostředků, na každém výjezdu jsme rovněž pomáhali s dopravou a distribucí humanitární pomoci. 110 balíků s rouškami, desinfekcí a oblečením jsme na jaře 2020 odeslali na ostrov poštou. Nyní naše pomoc směřuje na Ukrajinu.

Dobrovolníkům poskytujeme možnost podílet se na této pomoci osobně při třídění a přípravě sbírek, možností darovat materiální pomoc či finanční prostředky a nakonec i možností sednout do dodávky a humanitární pomoc odvézt na místo určení.

Co tě čeká? 

Hlavním objemem dobrovolnické činnosti u nás je třídění a příprava materiálních sbírek (oblečení, obuv, drogerie), práce ve skladu.

  • dobrovolníci působí převážně ve skladu organizace
  • dobrovolníci se zapojují skupinově
  • dobrovolníci jsou pojištěni v případě výjezdu s humanitární pomocí do zahraničí
  • benefity pro dobrovolníky: dobrý pocit, že vždy můžu něco udělat :-)
  • časová náročnost: jedná se o nárazovou činnost časově náročnější v čase před vypravením dodávky (několik hodin týdně, když je potřeba)
Požadavky na dobrovolníky 
  • zodpovědnost, naprostá spolehlivost a schopnost držet se pokynů (zvláště v případě výjezdu do rizikové oblasti), trestní bezúhonnost, férovost, empatie a lidskost

Možnost uplatnění cizojazyčných dobrovolníků? ano (anglicky, řecky a francouzsky hovořící)