Program DC67

Za ten rok od doby, kdy oficiálně vznikl Dobrotým a společně s neziskovými organizacemi, Jihomoravským krajem, složkami IZS a dalšími partnery jsme ho uvedli v život, jsme toho stihli opravdu hodně. Dobrotým, čítající 30 vyškolených profesionálek a profesionálů získal nejen odborné dovednosti ale také mnoho nezapomenutelných společných zážitků.

 

26.06.2024
Máme za sebou poslední předprázdninové setkání v rámci našich pravidelných snídaní pro naše partnerské organizace, které bylo zalité sluncem a přineslo mnoho podnětů. Tentokrát nás ve venkovních prostorech pohostilo Salesiánskému středisku mládeže Brno-Žabovřesky, za což mu patří velké díky!

 

20.06.2024

Včera opět proběhla naše oblíbená snídaně s koordinátory a koordinátorkami dobrovolníků. Tentokrát nás velkolepě pohostila Diecézní charita Brno, takže pro každého bylo občerstvení víc než dost. Přivítali jsme několik nových účastníků a účastnic, a jsme rádi, že naše snídaně navštěvují stále více také mimobrněnské organizace, se kterými jsme navázali nové vazby.

 

29.05.2024

Nedávného dvoudenního setkání pracovní skupiny při Ministerstvu vnitra, jehož tématem byli Dobrovolníci při mimořádných událostech, se účastnili zástupci neziskového sektoru, takže nechybělo ani Jihomoravské dobrovolnické centrum, zástupci samospráv i zmíněného ministerstva.

 

24.05.2024
Co všechno jsme za ty 4 dny prožili, se ani nedá vypovědět ale vy, kteří jste se zúčastnili, tak víte a my věříme, že pokud jste se s dobrovolnictvím setkali poprvé, váš dobrovolnický příběh tím ani zdaleka nekončí! A pro vás ostatní přinášíme fotografické ohlédnutí, a pokud vás zaujme, a ještě s dobrovolnicvtím nemáte zkušenost, není nic jednoduššího, než se připojit do naší dobrovolnické rodiny!
 

 

01.05.2024

V Dobrém ránu se dnes mluvilo nejen o Dnech dobrovolnictví v Jihomoravském kraji, tak se podívejte, co všechno vám o nich jejich organizátorka a ředitelka Jihomoravského dobrovolnického centra Kateřina Petrášová pověděla. 

 

26.04.2024

Vyzkoušet si, jaké je to být dobrovolníkem v nemocnici nebo jízdu na cyklorikše? Zkusit uvařit jídlo pro lidi bez domova, zažít dobrodružnou výpravu do lesa spolu s lidmi s hendikepem či napsat dopis osamoceným seniorům? To je jen stručná ukázka aktivit, které čekají na každého, kdo se letos zapojí do Dnů dobrovolnictví v Jihomoravském kraji. Kampaň letos proběhne v rekordních 12 krajích Česka - od Plzně přes Brno až po Ostravu.

 

17.04.2024

Ředitelka JDC Kateřina Petrášová dnes promluvila v Českém rozhlase Brno nejen o Dnech dobrovolnictví v Jihomoravském kraji, takže v úvodu rozhovoru se dozvíte něco bližšího o akci samotné, ale později také o naší práci v Jihomoravském dobrovolnickém centru a návdavkem Kateřina promluví i o Dobrotýmu, jehož vzik JDC iniciovalo a jehož aktivity v současnosti koordinuje. Přejeme vám příjemný poslech.

 

16.04.2024

Jak jsme slíbili, informujeme vás také o našem druhém setkání v rámci KA2: Rozvoj kompetencí široké veřejnosti prostřednictvím jejího zapojení do dobrovolnické činnosti. Tentokrát jsme s Centrem dobrovoľníctva zamířili na projektové setkání II. na Slovensko do Banské Bystrice, kde jsme se od 18. - 21. března věnovali mnohým tématům v rámci rozvíjení dobrovolnictví.

 

22.03.2024

Dovolte, abychom vás pozvali na úvodní setkání k tématu dobrovolnictví pro zástupce a zástupkyně neziskových organizací, samosprávy a dalších zájemců a zájemkyň z dalších institucí či jednotlivců. Součástí bude i krátký workshop “Jak na přípravu akce”.

 

19.03.2024