Program DC67

Vyzkoušet si, jaké je to být dobrovolníkem v nemocnici nebo jízdu na cyklorikše? Zkusit uvařit jídlo pro lidi bez domova, zažít dobrodružnou výpravu do lesa spolu s lidmi s hendikepem či napsat dopis osamoceným seniorům? To je jen stručná ukázka aktivit, které čekají na každého, kdo se letos zapojí do Dnů dobrovolnictví v Jihomoravském kraji. Kampaň letos proběhne v rekordních 12 krajích Česka - od Plzně přes Brno až po Ostravu.

 

17.04.2024

Ředitelka JDC Kateřina Petrášová dnes promluvila v Českém rozhlase Brno nejen o Dnech dobrovolnictví v Jihomoravském kraji, takže v úvodu rozhovoru se dozvíte něco bližšího o akci samotné, ale později také o naší práci v Jihomoravském dobrovolnickém centru a návdavkem Kateřina promluví i o Dobrotýmu, jehož vzik JDC iniciovalo a jehož aktivity v současnosti koordinuje. Přejeme vám příjemný poslech.

 

16.04.2024

Jak jsme slíbili, informujeme vás také o našem druhém setkání v rámci KA2: Rozvoj kompetencí široké veřejnosti prostřednictvím jejího zapojení do dobrovolnické činnosti. Tentokrát jsme s Centrem dobrovoľníctva zamířili na projektové setkání II. na Slovensko do Banské Bystrice, kde jsme se od 18. - 21. března věnovali mnohým tématům v rámci rozvíjení dobrovolnictví.

 

22.03.2024

Dovolte, abychom vás pozvali na úvodní setkání k tématu dobrovolnictví pro zástupce a zástupkyně neziskových organizací, samosprávy a dalších zájemců a zájemkyň z dalších institucí či jednotlivců. Součástí bude i krátký workshop “Jak na přípravu akce”.

 

19.03.2024

Chystáme velké věci pro české a slovenské regionální dobrovolnictví, protože díky KA2 projektu: Rozvoj kompetencí široké veřejnosti prostřednictvím jejího zapojení do dobrovolnické činnosti, se nám spolu s Centrem dobrovoľníctva na nedávném setkání podařilo naplánovat některé konkrétní aktivity a rozdělit kompetence, jejichž obsah budeme mimo jiné ladit také na projektovém setkání II. na Slovensku, které je naplánované na březen.

 

26.02.2024

23. 2. proběhla další snídaně s koordinátory a koordinátorkami dobrovolníků. Tentokrát jsme se věnovali diskuzi o novém 3 denním školení pro koordinátory dobrovolníků, ale hlavně jsme probrali už zcela konkrétní a velmi inspirativní návrhy na program Dnů dobrovolnictví. Hostitelské role se na výbornou zhostil Domov pro mne a my za to této organizaci moc děkujeme.

 

24.02.2024

13. února proběhla první Jihomoravská konference o dobrovolnictví pořádaná Jihomoravským dobrovolnickým centrem a přilákala početnou a rozmanitou skupinu účastníků a účastnic, převážně z řad odborníků a profesionálů napříč státním i neziskovým sektorem se zájmem o dobrovolnické aktivity. Workshopy a přednášky se týkaly různých aspektů dobrovolnictví v České republice.

 

16.02.2024
KAPACITA KONFERENCE BYLA NAPLNĚNA.
 
S velkým potěšením vás zveme k diskusi, networkingu a vzdělávání na téma dobrovolnictví na 1. Jihomoravské konferenci o dobrovolnictví, které se zúčastní kapacity v oboru napříč neziskovým sektorem, univerzitami a státní správou. Termín konání akce je 13. února, od 9:30 do 15:30 hodin v Administrativním a školícím centru Jihomoravského kraje v Brně.
 
26.01.2024

Zveme vás 26. ledna od 9:00 do 19:00 na náš infopoint, který jsme pro vás připravili v Brně na Fakultě sociálních studií MU ve spojitosti s konferencí, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus. Dozvíte se o možnostech zapojení k dobrovolnictví u nás i v zahraničí a dalších zajímavostech ze světa JDC.

 

24.01.2024

17. 1. proběhla další z řady oblíbených snídaní, pořádaná Jihomoravským dobrovolnickým centrem, s koordinátory a koordinátorkami dobrovolníků. Tentokrát nás mile pohostilo TyfloCentrum Brno, o. p. s. a kromě toho, že jsme navázali nové kontakty v rámci networkingu, také jsme společně definovali potřeby jednotlivých organizací v rámci dobrovolnictví, což je velmi důležité.

 

19.01.2024