Diakonie ČCE - středisko Brno

Karta organizace ke stažení 
Kontakt: 

Magdalena Šrubařová, dobrovolnici@diakoniebrno.cz, 734 790 995

Profil organizace 

Diakonie ČCE je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby, organizuje humanitární pomoc v ČR a rozvojovou spolupráci v zahraničí. Provozujeme 110 zařízení po celé republice. Zaměřujeme se na lidi, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Naším zřizovatelem je českobratrská církev evangelická. Brněnské středisko Diakonie nabízí sociální služby a 2 dobrovolnické programy.

Co tě čeká? 

Nabízíme možnost zapojit se do dvou dobrovolnických programů. V programu "Nebuď sám" dobrovolník dochází pravidelně za konkrétním pacientem Psychiatrické nemocnice Brno i za klientem s duševním onemocněním, který se nachází v domácím prostředí, a spolu tráví čas např. procházkami, povídáním si, sledováním filmů, atd. Druhý program "Návštěvy proti samotě" se zaměřuje na osamělé seniory,  za kterými dobrovolníci dochází domů a tráví spolu čas a na osoby se zrakovým postižením.

Požadavky na dobrovolníky 

Nezáleží na věku ani vzdělání. Hlavní je chuť trávit čas s člověkem, který je osamocen. Jde nám o pravidelné navštěvování konkrétního člověka 1x za týden/14 dní. U programu "Nebuď sám" zajišťujeme vstupní školení k dobrovolnictví s pacienty v PN Brno.