Aktuální nabídky v Brně/ČR

Hledáme dobrovolníka/dobrovolnici pro celovíkendovou pomoc vozíčkáři na zážitkovou akci Pevnost Baliny, kterou pořádá naše partnerská organizace Liga vozíčkářů. Pomoc je potřeba 2. - 4. 8. Ubytování, strava a zážitkový program zajištěn. Akce proběhne v ekocentru Baliny u Velkého Meziříčí. Akce je určena pro osoby s postižením ve věku 15–65 let. V případě zájmu kontaktujte ivana.hovancova@ligavozic.cz.  

04.07.2024
Festival Ghettofest hledá dobrovolnice a dobrovolníky, kteří vidí smysl v pořádání velké kulturní akce v brněnském Bronxu. Akce, která do této lokality přináší povznášející atmosféru pestrého pouličního festivalu, a která z ulic vstupuje i do prostor bývalé Káznice.

 

 

08.05.2024
79 let uplynulo od poslední války u nás, ale ne všichni mají takové štěstí. Proto Koridor UA stále hledá dobrovolníky a dobrovolnice. Pro inspiraci si můžete přečíst zajímavý článek o skautce Anetě, která pro tuto organizaci dobrovolničila.
08.05.2024

V Dobrém ránu se dnes mluvilo nejen o Dnech dobrovolnictví v Jihomoravském kraji, tak se podívejte, co všechno vám o nich jejich organizátorka a ředitelka Jihomoravského dobrovolnického centra Kateřina Petrášová pověděla. 

 

26.04.2024

Vyzkoušet si, jaké je to být dobrovolníkem v nemocnici nebo jízdu na cyklorikše? Zkusit uvařit jídlo pro lidi bez domova, zažít dobrodružnou výpravu do lesa spolu s lidmi s hendikepem či napsat dopis osamoceným seniorům? To je jen stručná ukázka aktivit, které čekají na každého, kdo se letos zapojí do Dnů dobrovolnictví v Jihomoravském kraji. Kampaň letos proběhne v rekordních 12 krajích Česka - od Plzně přes Brno až po Ostravu.

 

17.04.2024

V TyfloCentrum Brno o.p.s. moc rádi přivítají nové dobrovolníky na akci s názvem Nevidomí za volantem na Masarykově okruhu. Dobrovolníci si budou moci vyzkoušet především činnosti spadající do rámce zázemí akce, jako je usměrňování účastníků, doprovody klientů na jednotlivá stanoviště a další podobné dobrovolnické aktivity.

 

27.02.2024

Nezisková organizace Radovan poptává dobrovolníky na víkendovky nebo zahraniční výjezdy se svými handicapovanými klienty na zážitková pobyty do velmi zajímavých destinací, jakými jsou Rumunsko a jeho téměř československá enkláva Banát, Norsko, Francie, Slovinsko a další. Přihlásit se mohou i vozíčkáři a anglicky hovořící. V případě zájmu kontaktujte tesa@radovan.fun.

26.02.2024

Zveme vás 26. ledna od 9:00 do 19:00 na náš infopoint, který jsme pro vás připravili v Brně na Fakultě sociálních studií MU ve spojitosti s konferencí, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus. Dozvíte se o možnostech zapojení k dobrovolnictví u nás i v zahraničí a dalších zajímavostech ze světa JDC.

 

24.01.2024

Město Brno a Jihomoravský kraj stále pomáhají Ukrajině. Válka na Ukrajině neskončila a teď, možná víc než kdy jindy, je potřeba ji podpořit, ať už dobrovolnickou činností třeba v rámci organizací Vesna, Stand With Ukraine. Brno nebo Brno pro Ukrajinu či finančním darem nebo navštívením sběrného místa v tržnici na Zelném trhu, které se po zimním spánku znovu otevře v úterý 2. ledna.

 

30.12.2023

Chcete smysluplně naplnit volný čas? Bavilo by vás pomáhat seniorům a seniorkám, dětem či lidem se zdravotním postižením? Máte pár hodin měsíčně navíc? Přidejte se ke stále rostoucímu týmu dobrovolnic a dobrovolníků v Adře a věnujte svůj čas a blízkost lidem, kteří to potřebují. I pouhá hodina vašeho času týdně může někomu změnit život k lepšímu.

 

28.12.2023