Jihomoravské dobrovolnické centrum

Jsme Regionalním dobrovolnickým centrem Jihomoravského kraje.

Regionální dobrovolnická centra vznikla napříč celou republikou, celkem v jedenácti krajích pod záštitou Ministerstva vnitra.  Jsme součástí projektu Rozvoj dobrovolnictví v ČR. Jeho cílem je zajištění regionální a oborové dostupnosti dobrovolnictví.

Jako JDC (Jihomoravské dobrovolnické centrum) vám pravidelně prostřednictvím našeho webu a Facebooku přinášíme novinky v oblasti dobrovolnictví, aktuální nabídku ze strany neziskových organizací Jihomoravského kraje. Svoje požadavky a přání z oblasti dobrovolnictví s námi můžete konzultovat, jsme tu pro vás průběžně online a můžete využít i konzultačních hodin. Velmi rádi vám poradíme, jak se můžete jako dobrovolník či dobrovolnice zapojit . Zastavte se za námi ve čtvrtek 10 - 13 h (ideálně po předchozí domluvě). Rádi si s vámi domluvíme osobní schůzku i v jiný termín a čas dle domluvy. Kontaktujte nás prostřednictvím naší facebookové stránky přes messanger. Pište na email konzultace@dobrovolnickecentrum.cz nebo volejte 776 594 804. Najdete nás i v aplikaci WhatsApp (JM dobrovolnicke centrum).

Konzultační hodiny jsou určeny nejen zájemcům*kyním o dobrovolnictví, ale i představitelům*kám neziskových organizací a neformálních skupin, jimž poskytujeme odborné poradenství v oblasti dobrovolnictví. Pokud potřebujete poradit, obraťte se na nás.

Těšit se můžete i na pravidelné akce pro veřejnost - Dny dobrovolnictví, Dny otevřených dveří a jiné. Vše se dozvíte v našich Aktualitách, emailovém newsletteru, nebo na našem Facebooku či Instagramu.
Věnujeme se vzdělávání koordinátorů dobrovolníků, dotačnímu poradenství a mnohému jinému. 

  • 1/5/2022 - 31/12/2022: Projekt: Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje a jeho fungování v souvislosti se zvládáním dopadů uprchlické vlny související s invazí Ruské federace na Ukrajinu / Č. j.: MV-190382-3/OPK-2022
  • 1/5/2020 - 31/4/2022: Projekt: Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice s akcentem na zajištění regionální a oborové dostupnosti dobrovolnictví v podobě dobrovolnických center / Reg. č. projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_029/0003724