MUNI POMÁHÁ

Kontakt: 

Daniela Vonbauer, pomoc@muni.cz , 549 498 800

MUNI POMÁHÁ, Žerotínovo nám. 617/9, Brno - střed

Profil organizace 

V dobrovolnickém centru MUNI POMÁHÁ umíme reagovat na výzvy a krize, které aktuální doba přináší. Jsme součástí boje proti epidemii COVID-19, pomáhali jsme na jižní Moravě po tornádu, podíleli jsme se na pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Kromě akutní pomoci v době krize doučujeme děti a studenty, pomáháme seniorům s nákupy, jezdíme na víkendovky na jižní Moravu, kde pomáháme s obnovou krajiny. V létě organizujeme Letní školu doučování, kde se věnujeme dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí

Dobrovolníky koordinujeme pomocí aplikace MUNI POMÁHÁ. V aplikaci najdete i žádosti od jiných organizací, které s námi spolupracují. Svou příležitost k dobrovolnictví si u nás tedy najdete, ať už vás láká téměř cokoliv.

Co tě čeká? 

Dobrovolník si stáhne mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ do telefonu nebo použije její webovou verzi na https://dobrovolnik.munipomaha.cz/ a vyplní si svůj profil. Sám se rozhodne, v jaké oblasti a komu chce pomáhat. Dle jeho preferencí mu budou přicházet prostřednictvím notifikací dobrovolnické příležitosti, které odpovídají jeho požadavkům.  

  • dobrovolníci působí v terénu např. u příjemců pomoci doma, na pochůzkách při nákupech pro seniory nebo v partnerských organizacích atd.
  • u některých typů pomoci se dobrovolníci zapojují na půdě Masarykovy univerzity
  • dobrovolníci se zapojují většinou individuálně, je možné se zapojit i do skupinových aktivit, které pořádá naše centrum (Letní škola doučování, skupinové doučování dětí, víkendové pomoci na jižní Moravě)
  • dobrovolníci nejsou v organizaci pojištěni
  • benefity pro dobrovolníky: neformální setkávání, školení a metodickou podporu, dobrovolníkům z řad Masarykovy univerzity nabízíme kreditové ohodnocení
  • časová náročnost: různorodá dle domluvy, hledáme dobrovolníky na jednorázovou pomoc i dlouhodobou spolupráci
Požadavky na dobrovolníky 
  • minimální věk 15 let
  • další specifické požadavky na dobrovolníky jsou uvedeny u konkrétních žádostí o pomoc v aplikaci

Možnost zapojení cizojazyčných dobrovolníků? ne