První poprázdninová snídaně

Dne 13.9.2023 se konalo další v pořadí z našich tradičních poprázdninových snídaňových setkání. Jak už nás znáte, nesetkáváme se jen tak – vždy je co řešit, plánovat a co oslavit!


Zapojujeme dobrovolníky s láskou a elánem
V centru naší pozornosti je vždy zapojování dobrovolníků a dobrovolnic. Diskutovali jsme o naší koordinátorské kapacitě a sdíleli zkušenosti, jak tento proces ještě lépe vyladit. Naše komunita je nám blízká, a proto věříme v transparentní sdílení toho, co děláme a jak to děláme.

Vzděláváme se a rosteme společně

Nezůstáváme pouze u teorie. Představili jsme si plánované semináře a akce, kde se opět budeme moci setkat a společně se dále vzdělávat v oblasti dobrovolnictví.

Spolupracujeme pro lepší budoucnost

Upozornili jsme na vznik nového strategického dokumentu o zapojování dobrovolníků při mimořádných situacích, do jehož vzniku jsme se aktivně zapojovali a který se stal součástí krizového plánu Jihomoravského kraje.

Dáváme prostor nápadům

Zmínili jsme možnost připomínkovat novou státní koncepci o dobrovolnictví a také vizi krajské pracovní skupiny - společně tvoříme směr, kterým se dobrovolnictví v kraji ubírá.

Řešíme nadcházející akce

Nominace do dobrovolnické ceny Křesadlo jsou v plném proudu. Je to skvělá příležitost vzdát hold těm, kteří přispívají k lepšímu světu kolem nás.

Těšíme se na další společné chvíle

Naše setkání nejsou pouze formálními událostmi. Jsou příležitostí k setkání s přáteli, sdílení radostí i výzev a společnému hledání řešení. S největším očekáváním se těšíme na říjen, kdy se opět spojíme v jedno velké dobrovolnické společenství.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kdo se setkání zúčastnili.

AIESEC
ADRA
Díky za to
NESEHNUTÍ
Mezi námi
Diecézní charita Brno
MUNI POMÁHÁ
Salesiánské středisko mládeže Brno-Žabovřesky
SVČ Lužánky
Moravská galerie
Charita Strážnice
Oblastní charita Tišnov
Maltézská pomoc
Vesna

Děkujeme za vaši energii, nápady a spolupráci. Společně tvoříme komunitu, na kterou jsme nesmírně hrdí.

Těšíme se na vás v říjnu!