DOBROpiknik 2023

15. 06. 2023 16:00 to 20:00

Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno pořádá 15. 6. již 5. ročník tradičního DOBROpikniku, který začne v 16 h v Björnsonově sadu. Můžete se těšit na křest unikátní cyklorikšy, vázání květin, blešák. Budou připraveny informace o možnostech dobrovolnictví v brněnské Charitě. A skákací hrad!

 

Na letošním ročníku DOBROpikniku mohou zájemci absolvovat první jízdy na cyklorikše. V 17 h bude pokřtěna a poté už bude sloužit novému dobrovolnickému programu, který má za cíl zprostředkovat uživatelům se špatnou pohyblivostí vyjížďky na čerstvém vzduchu po okolí jejich domova.

DOBROpiknik je však především prostor pro setkání dobrovolníků Charity a lidí z organizací, které se dobrovolnictví také věnují. „Chceme dobrovolníkům hlavně poděkovat a podpořit budování komunitu lidí, kteří jsou ochotni pomáhat druhým,“ uvedla dobrovolnická koordinátorka Andrea Coufalová.

Nebude chybět občerstvení a doprovodný program. Příchozí se mohou těšit na oblíbenou tvorbu věnců z čerstvých květin s floristkou Radkou, soutěž o ceny od Sonnentoru a blešák. Ti/ty z vás, kdo nemůžete bez dobrovolnictví "být", můžete připravovat křídy pro Tříkrálovou sbírku 2024. Pro nejmenší bude připraven skákací hrad.

Organizátorský tým prosí o vyplnění přihlášky na koho se předběžně mohou těšit.