Aktuální nabídky v Brně/ČR

Vyzkoušet si, jaké je to být dobrovolníkem v nemocnici nebo jízdu na cyklorikše? Zkusit uvařit jídlo pro lidi bez domova, zažít dobrodružnou výpravu do lesa spolu s lidmi s hendikepem či napsat dopis osamoceným seniorům? To je jen stručná ukázka aktivit, které čekají na každého, kdo se letos zapojí do Dnů dobrovolnictví v Jihomoravském kraji. Kampaň letos proběhne v rekordních 12 krajích Česka - od Plzně přes Brno až po Ostravu.

 

17.04.2024

V TyfloCentrum Brno o.p.s. moc rádi přivítají nové dobrovolníky na akci s názvem Nevidomí za volantem na Masarykově okruhu. Dobrovolníci si budou moci vyzkoušet především činnosti spadající do rámce zázemí akce, jako je usměrňování účastníků, doprovody klientů na jednotlivá stanoviště a další podobné dobrovolnické aktivity.

 

27.02.2024

Nezisková organizace Radovan poptává dobrovolníky na víkendovky nebo zahraniční výjezdy se svými handicapovanými klienty na zážitková pobyty do velmi zajímavých destinací, jakými jsou Rumunsko a jeho téměř československá enkláva Banát, Norsko, Francie, Slovinsko a další. Přihlásit se mohou i vozíčkáři a anglicky hovořící. V případě zájmu kontaktujte tesa@radovan.fun.

26.02.2024

Zveme vás 26. ledna od 9:00 do 19:00 na náš infopoint, který jsme pro vás připravili v Brně na Fakultě sociálních studií MU ve spojitosti s konferencí, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus. Dozvíte se o možnostech zapojení k dobrovolnictví u nás i v zahraničí a dalších zajímavostech ze světa JDC.

 

24.01.2024

Město Brno a Jihomoravský kraj stále pomáhají Ukrajině. Válka na Ukrajině neskončila a teď, možná víc než kdy jindy, je potřeba ji podpořit, ať už dobrovolnickou činností třeba v rámci organizací Vesna, Stand With Ukraine. Brno nebo Brno pro Ukrajinu či finančním darem nebo navštívením sběrného místa v tržnici na Zelném trhu, které se po zimním spánku znovu otevře v úterý 2. ledna.

 

30.12.2023

Chcete smysluplně naplnit volný čas? Bavilo by vás pomáhat seniorům a seniorkám, dětem či lidem se zdravotním postižením? Máte pár hodin měsíčně navíc? Přidejte se ke stále rostoucímu týmu dobrovolnic a dobrovolníků v Adře a věnujte svůj čas a blízkost lidem, kteří to potřebují. I pouhá hodina vašeho času týdně může někomu změnit život k lepšímu.

 

28.12.2023

Dny dobrovolnictví jsou jedinečnou příležitostí, jak ukázat světu, v čem spočívá dobrovolná práce a současně se do ní i zapojit. Kampaň, jejímž posláním je propojovat organizace s dobrovolníky a zvyšovat povědomí o možnostech dobrovolnictví, realizuje Jihomoravské dobrovolnické centrum ve spolupráci s jednotlivými krajskými dobrovolnickými centry, kterých bude letos zapojeno devět.

 

26.12.2023

Pro klienta nízkoprahového klubu Likusák hledá Ratolest Brno dobrovolníka či dobrovolnici na doučování češtiny a literatury. Jedná se o chlapce, který je studentem 3. ročníku střední školy.

 

28.11.2023
5. December 2023 v 10:00

5.12. bude od 10 do 20:30 hodin na vánočních trzích na náměstí Svobody Jihomoravské dobrovolnické centrum při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolnictví hostit organizace, které v Brně zapojují do svých aktivit dobrovolníky a dobrovolnice.

 

25.11.2023

Pravidelné konzultace k dobrovolnickým aktivitám, které pořádáme každý čtvrtek od 10 do 13 hodin doznají do konce listopadu dvou změn. Ve čtvrtek 23. 11. jsou konzultace posunuty na 15:30 - 17:30 h, ve spojitosti s plánovaným Podvečerem s dobrovolnictvím, na kterém vás mimo konzultací čeká také filmová projekce a fotografická výstava. Ve čtvrtek 30. 11. jsou pak konzultace z organizačních důvodů zrušeny.

 

20.11.2023