WWOOF

 V překladu jde o „celosvětové příležitosti na ekologických farmách“. Tento projekt se soustředí na výpomoc dobrovolníků na ekologických farmách za poskytnutí stravy a ubytování ze strany farmářů. Propojuje tedy dobrovolníky s ekologickými zemědělci a pěstiteli s cílem propagovat kulturní a vzdělávací zkušenosti založené na důvěře a nepeněžní výměně, a tím přispívá k budování udržitelné globální komunity. Během pobytu získáš znalosti o ekologickém pěstování či poznáš stejně smýšlející lidi.

Jako dobrovolník (WWOOFer) budeš žít přímo na farmě a pomáhat při každodenních úkolech. Pokud chceš vyjet na některou z ekologických farem, můžeš si po zaregistrování vybrat na samotných stránkách WWOOF. Všichni cestovní poplatky hradí dobrovolník sám. 

 

Příklady aktivit: pletí, výsadba, sklizeň, distribuce kompostu, krmení dobytka (slepice, kozy), dojení krav, čištění koní, ale také jiné činnosti, jako je údržba farmy, malování domu nebo šití oděvů.

Země: celý svět, jen omezený počet nabídek v Africe, Asii a arabských státech

Věk: 18+

Délka trvání: od 2 dny do 6 měsíců (délka a období pobytu je velmi proměnlivé, většinou se odvíjí od momentální potřeby farem)  

Poplatek: 15 EUR