HelpX

HelpX je systém založený na kulturní výměně.  Jedná se v podstatě o databázi hostitelů, kteří hledají dobrovolníky, aby s nimi zůstali krátkodobě výměnou za jídlo a ubytování a pomohli s celou řadou projektů. Je určený cestovatelům, kteří hledají příležitost zůstat s místními obyvateli a získávat na svých cestách praktické zkušenosti. 

Můžeš najít svého hostitele v Austrálii, USA, na Novém Zélandu, v Evropě, Kanadě, Asii i Africe. Většinou budeš pracovat na farmě, ranči, v hostelu, nebo třeba na lodi!  Doba práce je různá, od 2 do 8 hodin denně podle požadavků, stejně jako to, zda dostanete jídlo, či ne. Vše záleží na domluvě s konkrétním člověkem, což dělá z tohoto druhu cestování jedinečný zážitek. Pro využívání výhod se musíš zaregistrovat, poté si můžeš procházet seznamy hostitelů či na svém profilu editovat svoje preference.

Příklady aktivit: výpomoc na farmách a v domácnostech, hostelech a ubytovnách pro turisty, práce na lodi.

Věk: 18+ (dobrovolník mladší 18 let v doprovodu rodičů)

Země: celosvětově

Doba trvání: závisí na požadavcích hostitele, od několika dní až po neomezenou dobu

Poplatek: 0 za „členství zdarma“, 20 EUR pro „prémiové členství“ po dobu 2 let, což umožňuje prohlížet všechny poskytnuté detaily o hostiteli a recenze ve všech sítích po celém světě.