Evropský sbor solidarity (Evropská dobrovolná služba)

Evropský sbor solidarity postupně nahrazuje program Evropské dobrovolné služby. Jedná se o program Evropské komise, díky kterému mohou zájemci ve věku 18–30 let působit jako dobrovolníci v cizí zemi (nejčastěji po dobu 2 až 12 měsíců). Během této cesty, na niž jim budou hrazené cestovní náklady, získají také podporu v podobě kapesného ve výši závisející na konkrétní zemi pobytu, příspěvku na ubytování a stravu či výuku jazyka.

Stát se dobrovolníkem Evropského sboru solidarity (Evropské dobrovolné služby) je jednoduché. Pokud splňujete formální věkové požadavky, stačí nás kontaktovat na info@dobrovolnickecentrum.cz nebo na telefonu +420 776 594 804. A my vám se vším pomůžeme.

Obecné informace o Evropskému sboru solidarity najdete na na webu Evropský dobrovolník a jednotlivé projekty můžete vyhledávat v databázi akreditovaných projektů.

Příklady oblastí aktivit: sociální, kulturní, ekologické, volnočasové, mládežnické, informační, program zprostředkovává poznání života a kultury ve vybrané zemi.

Věk: 18–30

Země: v zemích EU a partnerských zemích

Délka trvání: dlouhodobé EDS pobyty po dobu 2 až 12 měsíců

Poplatek: zdarma (hrazené cestovné, ubytování, strava, zdravotní pojištění a kapesné) 

EVS