Snídaně JDC vstoupily do nové etapy

2.11. proběhla další pravidelná snídaně dobrovolnických koordinátorů a koordinátorek pod záštitou Jihomoravského dobrovolnického centra.

 

Snídaně, které už řadu let dobrovolnické centrum s úspěchem pořádá, vstoupily do nové etapy a začaly místem konání migrovat po spolupracujících organizacích JDC. Prvním hostitelem se stal RadoBar - bezbariérová kavárna spolku Radovan, který pomáhá lidem s handicapem.

Krom mnohých pozvánek, tipů a námětů ke spolupráci, se na setkání diskutovala také nová národní Cena za DOBROvolnictví. Ta si klade letos za cíl ocenit organizace, které se obzvláště významně zasadily o zvládnutí uprchlické vlny z válkou zasažené Ukrajiny.

Za Jihomoravský kraj účastníci setkání vyslali společnými silami do této "soutěže" ženský vzdělávací spolek Vesna, které zároveň přejí v souboji o cenu úspěch, stejně jako dalším uchazečům.

Pokud vás koncept snídaní JDC zaujal a zároveň se věnujete koordinaci dobrovolnic nebo dobrovolníků a chcete se k těmto aktivitám připojit, není nic jednoduššího.

Velké díky samozřejmě patří všem účastníkům níže a další pokračování těchto setkání je nasnadě.

ADRA Brno
Krajský úřad JMK
NESEHNUTÍ
RC MaTáTa
Práh Jižní Morava
NaZemi
Domov pro mne
Pabenia
MUNI POMÁHÁ
Diecézni charita Brno
Oblastní charita Břeclav
Salesiánské středisko mládeže Brno - Žabovřesky
Mary´s Meals
Radovan
Liga vozíčkářů
Maltézská pomoc