Podvečer s dobrovolnictvím v JDC

Stavte se k nám 23.11. od 15:30 do Jihomoravského dobrovolnického centra! Probereme společně možnosti zapojení se do dobrovolnických aktivit v ČR i zahraničí, podíváme se na skvělý film z výběru Jednoho světa s názvem Stát se tím, kým jsem byl a prohlédneme si inspirativní výstavu fotografií s názvem Dobrovolnictví na lidskoprávních festivalech.

 

Program:

15:30 - 17:30

Konzultace k možnostem dobrovolnictví v Brně, JM kraji i zahraničí ve výjimečně posunutých odpoledních konzultačních hodinách - jak se lze před vánoci v Brně a jinde i jindy zapojit?

17:30 - 18:00

Uvedení inspirativní výstavy "Dobrovolnictví na lidskoprávních festivalech".

Jaké je to zapojit se dobrovolnicky do přípravy a realizace kulturního festivalu s přesahem do ochrany lidských práv vám naznačí malá foto-výstava v kanceláři Jihomoravského dobrovolnického centra. Na fotkách uvidíte dobrovolníky a dobrovolnice zapojené do různorodé organizační práce v rámci queer filmového festivalu MEZIPATRA, lidskoprávního filmového festivalu JEDEN SVĚT a pouličního festivalu GHETTOFEST konaného v sousedství tzv. “brněnského Bronxu”.Výstava pak bude ke shlédnutí každý čtvrtek v době konzultačních hodin (10 - 13 h), při všech networkingových-propagačně-vzdělávacích akcích organizace, nebo dle domluvy.

18:00

Filmová projekce filmu Stát se tím, kým jsem byl (Korea, 2017, 95 min.).

Pětiletý Padma Angdu není obyčejný chlapec. Byl rozpoznán jako reinkarnace duchovního učitele v Tibetu. Chlapce vezme pod ochranu starý mnich a léčitel a následujících sedm let mu je oporou.V rodné vesnici v severní Indii se Padma nejdříve těší úctě. Ctihodný titul rinpočhe však začíná pro malého chlapce představovat spíše břímě než výsadu. Jeho mentor, následovník i přítel v jedné osobě, stárnoucí Urgjän, zcela nesobecky podřídí chlapci svůj život. Společně putují až do Tibetu všem těžkostem navzdory.

Časosběrný dokument o vztahu malého chlapce a starého mnicha zasazený do panoramat indického Himálaje ukazuje i na silné pouto Tibeťanů v indickém exilu k dávno ztracenému domovu.

Další Info o filmu najdete zde.

Promítání se koná v rámci nezávislých filmových projekcí projektu Promítej i ty!

 

Realizováno za finanční podpory statutárního města Brna. Podpořeno grantem MŠMT.