DOBROTÝM SLAVÍ PRVNÍ ROK!

Za ten rok od doby, kdy oficiálně vznikl Dobrotým a společně s neziskovými organizacemi, Jihomoravským krajem, složkami IZS a dalšími partnery jsme ho uvedli v život, jsme toho stihli opravdu hodně. Dobrotým, čítající 30 vyškolených profesionálek a profesionálů získal nejen odborné dovednosti ale také mnoho nezapomenutelných společných zážitků.

 

Má za sebou mimo jiné třeba úspěšně zvládnuté dubnové 1. taktické cvičení Jihomoravského kraje za účasti téměř 300 hasičů, záchranářů a policistů z ČR, Slovenska i Rakouska, díky kterému jsme potvrdili, že jsme důležitým partnerem Integrovaného záchranného systému JMK.

 

Dále v rámci dvoudenního školení, které proběhlo 21. – 22. 11. 2023 v sídle Jihomoravského kraje, si pak Dobrotým pod dohledem jednotlivých odborníků integrovaného záchranného systému osvojil základy fungování krizového řízení a funkce krizových štábů, také se věnoval identifikaci potenciálních hrozeb a rizikových situací v Jihomoravského kraji, a v neposlední řadě také základům první pomoci, aby byl co nejlépe připraven na krizové výzvy.

 

A takových akcí už Dobrotým, který je také odpovědí na zkušenosti z ničivého tornáda, z pandemie covidu či z války na Ukrajině, absolvoval mnoho a další se chystají, takže je vidět, že se stále udržuje v kondici.

 

Zároveň ve spolupráci s dalšími partnery JDC připravuje nový online systém registrace zájemců a zájemkyň o dobrovolnickou pomoc, který se stane dalším stavebním kamenem integrace dobrovolnictví v rámci Jihomoravského kraje.

 

Události posledních let totiž ukázaly, že silná koordinace a úzká spolupráce mezi dobrovolníky a profesionálními složkami jsou prostě nezbytné a my se už teď těšíme, co přinese druhý rok Dobrotýmu, a k prvním narozeninám mu samozřejmě přejeme jen to nejlepší a děkujeme všem členům a členkám, že se na tom podílí s námi, protože bez nich by to prostě nemohlo fungovat!

 

Na Českém rozhlase v Radiožurnálu si můžete poslechnout příspěvky našich kolegů a shrnutí naší mise: https://1url.cz/M1QvF