
Na dvou po sobě jdoucích workshopech - 24. a 31. 10. - s lektorkou a koučkou Andreou porozumíš přístupu tzv. design thinking - designovému myšlení a naučíš se jej aplikovat na své nápady, projekty i zapeklité problémy s nimi spojené. Workshop nabízíme mladým lidem do 26 let. Účast možná zdarma. Termín pro přihlášení: 11. 10.
- Chceš tvořit a realizovat smysluplné projekty, které opravdu reagují na potřeby cílové skupiny, umí komunikovat své hodnoty a poslání navenek a jsou hlavně udržitelné?
- Zajímá tě, jak zefektivnit práci na projektu ve všech jeho fázích a jak do něj zaangažovat spolupracovníky*ce, dobrovolníky*ce, partnery?
- Chceš nahlédnout pod pokličku designových procesů v byznysové sféře a naučit se postupy aplikovat do sociální či neziskové oblasti, nebo dokonce do vlastního života?
- Máš nápad na projekt nebo podnik a chtěl-a by ses rozhoupat v tom jej uvést v život?
- … nebo ještě žádný nápad nemáš, ale chtěl-a bys mít?
Udělej si 8 hodin času v rozvržení na 2 odpoledne a zúčastni se praktického workshopu, který povede zkušená lektorka a koučka Andrea Poslt. Základní podmínkou účasti je chuť přemýšlet nově a věk do 26 let včetně.
POPIS WORKSHOPU aneb Co je to designové myšlení?
Designové myšlení (design thinking) je na jednu stranu proces několika kroků, který můžeme aplikovat na řešení různých druhů problémů v jakémkoliv oboru, na druhou stranu se jedná o způsob myšlení, kterým můžeme začít nahlížet všechny naše služby, projekty, produkty. Pomáhá porozumět uživatelům (klientům, zákazníkům) a jejich potřebám, zpochybňuje zavedené postupy, (re)definuje problémy a vede tak k vytváření nových a neotřelých řešení.
Používá se hlavně v oblasti designu a inovací (např. v oblasti technologií), ale jednoduché principy a metody jsou snadno přenositelné dál - do sociálních a neziskových služeb, do vzdělávacího procesu, do vlastního života a osobních, studijní i kariérních projektů. Může vám např. pomoci v designu diplomové práce nebo kariérní cesty.
Na workshopu porozumíte 5 základním krokům designového myšlení - empatii, definici, ideaci, prototypování, testování - a naučíte se je aplikovat do praxe na vaše vlastní projekty ve dvou po sobě jdoucích setkáních. To s trochou teorie, ale hlavně praxe - tzv. hands-on přístupu. Vše si vyzkoušíme přímo na workshopu. Principy jsou jednoduché a intuitivní. Z workshopu budete odcházet s novým mind-setem designového myšlení a s metodami, které budete moci využívat dál. A možná také s již novými rozpracovanými projekty či byznys nápady, které pak opravdu zrealizujete.
ORGANIZAČNÍ
- termíny konání: 24. a 31. 10. 2023, vždy 15 - 19 h (worskhopy na sebe navazují)
- místo konání: Jihomoravské dobrovolnické centrum z.s., Bratislavská 26, Brno
- přihlašovací formulář k vyplnění do 11. října
Díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR vám můžeme účast na dvoudílném worskhopu nabídnout zdarma.
Podmínkou účasti je však zaplacení vratné zálohy 500 Kč (podklady k platbě dostanete s potvrzením přihlášky). Platbou potvrdíte svoji účast a peníze vám budou vráceny zpět pokud se obou dílů semináře opravdu zúčastníte.
O LEKTORCE
Adrea Poslt je pedagožka, koučka a konzultantka v oblasti designu služeb. Pomáhá jednotlivcům, organizacím i firmám rozpohybovat staré i nové projekty, služby, nápady. Koučuje, vzdělává firmy v oblasti designu služeb a designového myšlení, je studijní trenérkou v Essential college v programech pro manažery MBA i osobnostního rozvoje a učí studenty na Pedagogické fakultě designovému myšlení a projektovému managementu.
S designovým myšlením přišla poprvé do kontaktu před 10 lety skrz herní design, postupně i za pomocí dalšího vzdělání se naučila aplikovat principy v dalších sférách - jako designérka služeb na Kariérním centru MU (práce s cílovou skupinou studentů, absolventů i zaměstnavatelů - z byznysu i nezisku) nebo designérka projektu Otevřená výzva pro vzdělavatele budoucích učitelů.
Vystudovala mediální studia a žurnalistiku a sociální pedagogiku. Do lektorské práce vnáší energii, smysl pro humor a bezprostřednost.